تاریخ انتشار : ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۲
جالب است ۰
سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان گفت: برای تک تک بازی‌ها برنامه‌ریزی و آنالیز کرده‌ایم و مطمئن باشید که ایران حریف دست و پا بسته‌ای نخواهد بود.
حالا در بهترین زمان فوتبالی خودمان هستیم/ تیم ملی بانوان حریف دست‌وپا بسته‌ای برای رقبای سرسخت نیست
به گزارش بیان ما؛  مریم ایران‌دوست، سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان ایران پیش از دیدار با تیم ملی فوتبال بانوان هند اظهار داشت: از حضور در این رقابت‌ها بسیار خوشحالم و امیدوارم که بهترین عملکرد را داشته باشیم. تیم ملی ایران تنها تیمی است که اولین حضورش را در این مسابقات تجربه می‌کند که شاید بی‌تجربه باشد اما قدرتمند است. حریف ما تیم ملی هندوستان است که با برنامه‌ریزی بلندمدت، کاملا آماده در این مسابقات حاضر شده.
وی در ادامه بیان داشت: چین دیگر هم‌گروه ما از قدرت‌های فوتبال بانوان آسیاست که توانسته ۸ بار به مقام قهرمانی آسیا برسد. چین تایپه هم بارها با ایران بازی کرده و در شرایطی ایده‌آل به سر می‌‍برد. برای تک تک بازی‌ها برنامه‌ریزی و آنالیز کرده‌ایم و مطمئن باشید که ایران حریف دست و پا بسته‌ای نخواهد بود. هدف ما فقط حضور نیست، بلکه دنبال این هستیم که قدرت فوتبال بانوان ایران را به آسیا نشان دهیم.
او درباره توسعه فوتبال بانوان عنوان داشت: فوتبال بانوان در ایران یک ورزش نوپاست و تجربه طولانی ندارد. حضور ما در این رقابت‌ها می‌تواند به رشد و توسعه فوتبال بانوان در ایران کمک کند. در این مدت تمام تمرکز و توجه به فوتبال بانوان ایران بوده که همین فضا در بالا بردن انگیزه و اشتیاق تیم ملی در کسب موفقیت کمک بسیار بزرگی خواهد بود و این اتفاق می‌تواند شروع یک هیجان بزرگ در فوتبال بانوان ایران باشد. نمی‌خواهم از تیمم تعریف کنم ولی این تیم می‌تواند الگوی تمامی زنان ورزشکار ایرانی باشد.
 
ایران‌دوست درباره نگاه مسئولین گفت: امکانات و شرایط برای ورزش و به خصوص فوتبال بانوان روز به روز بهتر می‌شود و فکر می‌کنم این رقابت‌ها می‌تواند یک امید و انگیزه برای تمامی بانوان ورزشکار ایران باشد. به دلیل این که جامعه می‌تواند از حضور بانوان در این رقابت ها انرژی بگیرد، مسئولین هم نگاه ویژه‌ای به ورزش بانوان خواهند داشت.
 
سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان بااشاره به سطح بالا رقابت‌ها تصریح داشت: همان‌طور که می‌دانید تیم‌های آسیایی در سطح جهان هم از قدرت بالایی بهره می‌برند و قدرت‌های فوتبال بانوان آسیا در جهان حرفی برای گفتن دارند. همین نکته باعث شده تا سطح این تورنمنت بسیار بالا برود ولی ما برای تیم هدف‌گذاری کرده‌ایم و مرحله به مرحله پیش خواهیم رفت. در دور اول دنبال کسب نتایج قابل قبول هستیم که به نظرم باقی تیم‌ها هم همین هدف را دنبال می‌کنند. استرالیا، چین، کره جنوبی و ازبکستان تیم‌های قدرتمندی هستند که قطعا بازی‌های زیبایی را در این مسابقات به نمایش خواهند گذاشت.
 
وی در پایان گفت: با توجه به تجربه کم ما در این بازی‌ها فکر می‌کنم ثابت کرده‌ایم که انرژی و انگیزه موجود در درون‌مان به اضافه تلاش و پشتکاری که درون زمین داریم، می‌تواند منجر به کسب نتیجه مطلوب برای‌مان شود. ما حالا در بهترین زمان فوتبالی خودمان هستیم. تقریبا ۸ بازی از تیم ملی هند را دیده‌ایم و آن‌ها تیمی کاملا دونده، جنگ‌جو، منظم و باهوش دارند. فکر می‌کنم دیدار افتتاحیه جام ملت‌ها می‌تواند یک بازی هیجان انگیز برای مردم آسیا باشد.
 
short_url/vdciwva3.t1a5p2bcct.html
bayanema.ir/vdciwva3.t1a5p2bcct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین