تاریخ انتشار : ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۳
جالب است ۰
رئیس جمهور گفت: در سفر به روسیه در ارتباط با مسائل دو جانبه و منطقه‌ای گفت‌وگو می‌شود.
رئیسی: گفت‌وگو‌های ایران و روسیه می‌تواند برای امنیت و اقتصاد منطقه موثر باشد
به گزارش بیان ما؛  حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی گفت: گفت‌وگوی دو کشور مهم ایران و روسیه که دارای قدرت و نفوذ هستند، در جهت امنیت منطقه موثر است. در اجلاس شانگهای همکاری‌های خوبی با همه کشور‌ها به ویژه روسیه داریم. 
به گفته رئیس‌جمهور، «مسکو در اتحادیه اوراسیا نقش موثری دارد و تهران و مسکو منافع مشترکی با یکدیگر دارند. بنابراین تعامل با روسیه در منطقه امنیت ساز خواهد بود و جلوی یکجانبه گرایی را می‌گیرد.»
حجت‌الاسلام رئیسی گفت: همکاری‌های ایران و روسیه با ظرفیت‌های بسیاری که دارند می‌تواند در تعامل متقابل در شرایط منطقه و بین المللی تاثیر گذار باشد. در این سفر در ارتباط با مسائل دو جانبه و منطقه‌ای گفت‌وگو می‌شود؛ همکاری‌هایی که تاکنون بود برای هیچ کدام از دو کشور ایران و روسیه رضایت بخش نیست. امیدواریم این سفر بتواند در جهت منافع دو کشور گام موثری داشته باشد.
رئیس جمهور امروز به روسیه سفر کرد؛ کاخ ریاست‌جمهوری روسیه در آستانه سفر رئیس‌جمهور ایران به مسکو، اعلام کرد در دیدار وی با ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه، دو طرف درباره اجرای برجام و اجرای پروژه‌های مشترک اقتصادی و موضوعات بین‌المللی گفت‌وگو خواهند کرد.
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه دوشنبه تلفنی گفت‌وگو کردند. طرفین این سفر را تحول مهمی در روابط دو کشور و فرصت خوبی برای گسترش و تعمیق روابط توصیف کردند.
وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه در نشست خبری سالانه خود درباره سفر رئیس‌جمهور کشورمان به روسیه گفته بود: این یک دیدار مهم است و باید ارتباطات در عالی‌ترین سطح ادامه پیداکند.
  short_url/vdcjyoeh.uqexhzsffu.html
bayanema.ir/vdcjyoeh.uqexhzsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما