تاریخ انتشار : ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۰
جالب است ۰
صادرات سالانه ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا، فقط حدود یک صدم کل نیاز وارداتی این اتحادیه است.
امضای موافقتنامه تجارت آزاد با اوراسیا در دستور کار سفر رئیس جمهور به روسیه
به گزارش بیان ما ؛ محمدرضا کریم زاده گفت: مهم‌ترین موضوعی که در سفر رئیس جمهور کشورمان به روسیه می‌تواند محقق شود، بحث امضای موافقتنامه تجارت آزاد با اوراسیاست.
او همچنین، توافق برای تکمیل کریدور جنوب - شمال یعنی ساخت راه آهن رشت - آستارا را موضوع مهم بعدی در جریان این سفر دانست، زیرا علاوه بر اینکه مزیت‌های ترانزیتی مانند افزایش سرعت حمل و نقل را به همراه دارد، با توجه به اینکه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در مسیر این کریدور قرار می‌گیرند، می‌تواند باعث جذب سرمایه گذاری‌های جانبی هم شود.
اتحادیه اوراسیا (EAEU) یک اتحادیه اقتصادی است که اعضای آن شامل کشورهای شمال منطقه اوراسیا، در شرق اروپا یعنی، بلاروس، قزاقستان، روسیه، قرقیزستان و ارمنستان هستند.
ارزش واردات اتحادیه اقتصادی اوراسیا، سالانه بالغ بر ۳۰۰ میلیارد دلار است که به گفته سید روح الله لطیفی سخنگوی گمرک ایران، تجارت کشورمان با اعضای این اتحادیه در هشت ماه نخست امسال، فقط هشت میلیون و ۵۶۶ هزار و ۱۸ تن کالا به ارزش سه میلیارد و ۶۲۶ میلیون و ۲۶۲ هزار و ۴۵۲ دلار بوده که از لحاظ وزنی ۴۲ درصد و از لحاظ ارزش، ۷۳ درصد رشد داشته است. short_url/vdcgwy9y.ak9tx4prra.html
bayanema.ir/vdcgwy9y.ak9tx4prra.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین