تاریخ انتشار : ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۵
جالب است ۰
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: احیای کارخانه‌های تعطیل شده و راه اندازی خط‌های تولید به طور جدی در دستور کار وزارت مردم قرار دارد.
عبدالملکی: احیای کارخانه‌های تعطیل در دستور کار وزارت مردم قرار دارد
به گزارش بیان ما؛ عبدالملکی امروز در حاشیه بازدید از شرکت کارخانجات تولیدی تهران گفت: شرایط کارخانه‌های تعطیل شده بررسی می‌شود و با برنامه مشخص و دقیق، دوباره آن‌ها را به چرخه تولید کشور باز می‌گردانیم.
وی، با اشاره بر تاکیدات مقام معظم رهبری درخصوص تسریع جهش تولید در کشور، تصریح کرد: دولت سیزدهم با عزم جدی پیگیر احیای صنایع تولیدی در سراسر کشور است.
گفتنی است کارخانجات تولیدی تهران (سهامی عام)، از قدیمی‌ترین برند‌های صنعتی کشور، در سال ۱۳۳۶ به ثبت رسیده و با ظرفیت ۱۷۲۰۰ تن در ۱۲ واحد تولیدی در سال ۱۳۳۹ آغاز به کار کرد.
این شرکت در اوایل دهه هفتاد با یک هزار و ۵۰۰ نفر نیرو به تولید انواع پتو، منسوجات، فوم و ابر، ژرسنج (چرم مصنوعی)، ملامین، سفره و کف‌پوش و دیگر محصولات با پایه PVC مشغول بوده و همچنین در اوایل دهه ۸۰ با وارد کردن دستگاه تولید چرم مصنوعی از ایتالیا برای اولین بار در ایران، تولید چرم مصنوعی را نیز به تولیدات خود افزود.
از اوایل دهه ۹۰ ضعف ساختار مدیریتی، روزآمد نشدن واحدها، نبود صرفه اقتصادی و فقدان توان رقابت با صنایع کوچک‌تر از نظر قیمت، به‌تدریج به توقف فعالیت واحد‌های تولید فوم و ابر، نساجی، پتوبافی و ملامین‌سازی منجر شد.
حضور نیروی کار مازاد در کنار سوءمدیریت‌ها و تخلفات و تبانی‌های مدیران وقت کارخانه، به‌تدریج به کاهش سوددهی و نهایتا، زیان‌ده شدن کارخانه از سال ۱۳۹۲ منتهی شد و در ادامه با افزایش زیان انباشته (به میزان ۶۰ میلیارد تومان)، مجمع شرکت در سال ۱۳۹۴ تصمیم به تعطیلی کل کارخانجات و بازخرید نیرو‌ها گرفت.
در چند ماه اخیر احیای دوباره کارخانجات تولیدی تهران در دستور کار قرار گرفته و با توجه به زیرساخت قدرتمند و ظرفیت مناسب برای فعالیت این کارخانه، امید می‌رود با اقدام به موقع صندوق بازنشستگی کشوری و حمایت دستگاه‌های ذیربط و جلوگیری از تکرار اشتباهات گذشته، در آینده نزدیک شاهد احیای این کارخانه و بازگشت آن به مسیر رونق و اشتغال باشیم.
در این مراسم، معاونان و مشاوران وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیران عامل سازمان‌ها و صندوق‌های تابعه حضور داشتند.
  short_url/vdchxwnw.23nkxdftt2.html
bayanema.ir/vdchxwnw.23nkxdftt2.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین