تاریخ انتشار : ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۹
جالب است ۰
معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره حضوری شدن کلاس‌های دانشجویان از ترم تحصیلی آینده و آمادگی دانشگاه‌ها در این خصوص توضیح داد.
آیا دانشگاه‌ها برای کلاس‌های حضوری دانشجویان آمادگی کامل دارند؟
به گزارش بیان ما؛ علی خاکی، صدیق معاون آموزشی وزارت علوم   درباره آمادگی دانشگاه‌ها برای بازگشایی کامل از ترم تحصیلی جدید گفت: دانشگاه‌ها درحال برنامه‌ریزی هستند.

معاون آموزشی وزارت علوم با بیان اینکه امیدواریم کلاس‌های حضوری از ترم آینده آغاز شود، در پاسخ به این سوال که آیا دیگر دانشگاه‌ها برای حضوری یا غیرحضوری کردن کلاس‌ها اختیاری دارند یا خیر، ادامه داد: طبق نظام‌نامه آموزش الکترونیکی، دانشجویان می‌توانند تا ۴۰ درصد دروس‌شان را به صورت الکترونیکی سپری کنند.

وی افزود: براین اساس ممکن است تعدادی از دروس به صورت الکترونیکی و تعدادی غیرالکترونیک باشد و این امر به مرور تغییر کند.

به گفته خاکی صدیق،  طبق این شیوه‌نامه مثلا تعدادی از دانشجویان دو هفته به صورت الکترونیکی آموزش می‌بینند و تعدادی دیگر در کلاس‌های حضوری و سپس برای دو هفته آینده این دو دسته دانشجویان جابجا می‌شوند. درحقیقت دانشگاه‌ها اینگونه می‌توانند کلاس‌های حضوری و مجازی دانشجویان را مدیریت کنند که طبق قانون است و مشکلی هم ندارد.

معاون آموزشی وزارت علوم بیان کرد: معاونت اداری و مالی وزارت علوم و روسای دانشگاه‌ها در حال تلاش هستند که بودجه کامل را دریافت کنند تا برای بازگشایی کامل با مشکل مواجه نشوند. short_url/vdcaiono.49nye15kk4.html
bayanema.ir/vdcaiono.49nye15kk4.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین