تاریخ انتشار : ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۳
جالب است ۰
دفتر دادستان کل نیویورک بازجویی از پسران دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا را برای مشخص شدن دستکاری در اظهارنامه‌های مالیاتی و حذف بخش‌هایی از صورت‌های مالی استفاده شده برای دریافت وام‌ها را اعلام کرد؛ روندی که می‌تواند بر شانس ترامپ برای حضور در انتخابات ۲۰۲۴ تاثیر بگذارد.
سایه پرونده فساد مالی بر شانس ترامپ درانتخابات ۲۰۲۴
به گزارش بیان ما؛ بازرسان دفتر دادستانی با تشکیل پرونده در دادگاه، اعلام کرده اند که قصد دارند مسئول اصلی دستکاری و حذف بخش‌هایی از اظهارنامه‌های مالیاتی و صورت‌های مالی را تعیین کنند.

دفتر دادستان کل افزوده است که به شهادت‌ها و مدارک درخواست شده برای تعیین اینکه کدام یک از کارکنان سازمان ترامپ و وابستگان به آن و دیگر نهاد‌ها و افراد، به این سازمان و شخص ترامپ برای ارایه اظهارنامه‌ها و صورت‌های مالی نادرست و حذف و اضافات در آنها، یاری رسانده و از این موضوع آگاهی داشته اند، نیاز دارد.

بازرسان در این پرونده طولانی گفته اند که نزدیک به ۱۲ تن از کارکنان کنونی و پیشین سازمان ترامپ در این باره شهادت داده اند و شخص ترامپ مجوز ایجاد این صورت‌ها و اظهارنامه‌های مالیاتی را داده است.

دفتر دادستانی کل نیویورک از سال ۲۰۱۹ در باره سازمان ترامپ و صحت اظهارنامه‌های مالی آن تحقیق می‌کرده، اما ترامپ آن را بهانه جویی سیاسی دانسته است.

ترامپ در شکایت از دادستانی نیویورک به اتهام نقض حقوق قانون اساسی، خواستار صدور دستور اولیه قضایی برای توقف تحقیق در این باره و یا برکناری جیمز شده است.

پیش‌تر وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که در پی حمله ششم ژانویه ۲۰۲۱ (۱۷ دی ۹۹) هواداران ترامپ به تحریک او به ساختمان کنگره این کشور و با توجه به تهدید فزاینده برتری طلبان سفید پوست و فعالان ضد دولتی، یک واحد جدید برای مقابله با تروریسم داخلی تشکیل می‌دهد.

هم زمان با برگزاری آخرین مرحله از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در صحن کنگره با حضور «مایک پنس» معاون وقت رئیس جمهوری و «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان، گروهی از نژادپرستان پس از سخنرانی ترامپ و پافشاری بر ادعای تقلب در انتخابات، به کاپیتول یورش برده و برای ساعاتی آن را تصرف کردند.

ترامپ در پی این رخداد برای دومین بار و پس از پایان دوره ریاست جمهوری‌اش، به اتهام تحریک مهاجمان استیضاح و همچون بار نخست، تبرئه شد. short_url/vdceoo8o.jh8eei9bbj.html
bayanema.ir/vdceoo8o.jh8eei9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین