تاریخ انتشار : ۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۵
جالب است ۰
حملات ائتلاف متجاوز سعودی به الحدیده دستکم ۴ شهید و ۱۷ زخمی بر جا گذاشت.
۴ شهید در حمله عربستان به الحدیده/واکنش سازمان ملل به حملات ائتلاف سعودی
به گزارش بیان ما؛  در پی حمله جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به مناطق مختلف الحدیده دستکم 4 تن شهید و 17 نفر نیز زخمی شدند.
حملات ائتلاف سعودی به الحدیده در حالی صورت گرفته است که طرف‌های یمنی سیزدهم دسامبر سال 2018 میلادی (22 آذر 1397 ه.ش) در سوئد به توافق آتش‌بس در استان الحدیده دست یافتند. از آن زمان تاکنون ائتلاف متجاوز سعودی این آتش‌بس را نقض کرده و به حملات خود به استان الحدیده ادامه داده است.
واکنش عضو شورای عالی سیاسی یمن به بمباران الحدیده
در همین راستا «محمد علی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی یمن گفت که هدف قرار دادن مردم الحدیده جنایت جنگی است.
واکنش سازمان ملل به حملات ائتلاف سعودی
از سوی دیگر «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل ضمن ابراز نگرانی از حملات هوایی اخیر ائتلاف سعودی به مناطق مختلف یمن گفت که این اقدامات منجر به آسیب دیدن غیرنظامیان و زیرساخت‌های یمن شده است.
وی ضمن دعوت طرف‌های یمن به خویشتداری از آنها خواست که از تشدید تنش‌ها جلوگیری کنند.
ائتلاف متجاوز سعودی اخیرا حملات خود به یمن را تشدید کرده است. جنگنده‌های ائتلاف سعودی بامداد پنجشنبه مناطقی از صنعاء پایتخت این کشور را بمباران کردند.
خبرنگار المسیره در صنعاء گزارش داد که بر اثر حمله جنگنده‌های ائتلاف سعودی به منطقه باب الیمن، خسارت‌هایی به منازل شهروندان یمنی وارد شد.
جنگنده‌های ائتلاف سعودی همچنین بامداد پنجشنبه 6 بار اطراف فرودگاه بین المللی صنعاء را بمباران کردند. از سوی دیگر مناطق مختلف الحدیده واقع در غرب یمن نیز هدف حملات هوایی ائتلاف سعودی قرار گرفت.
ائتلاف متجاوز سعودی مدعی شد که انبار تسلیحات نیروهای یمنی در الحدیده را هدف قرار داده است.
عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین 94 حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند که این حملات به‌جز ویرانی یمن و کشتار هزاران انسان بی‌گناه نتیجه‌ای برای رژیم سعودی نداشته است.
تجاوز نیروهای ائتلاف عربی ـ آمریکایی به‌سرکردگی عربستان سعودی به یمن تاکنون موجب خلل در مقاومت مردم این کشور نشده است.
  short_url/vdcef78o.jh8nei9bbj.html
bayanema.ir/vdcef78o.jh8nei9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین