تاریخ انتشار : ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۴
جالب است ۰
سرپرست دفتر طراحی و تحلیل فرآیند‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: بر اساس اطلاعاتی که از نیروی انتظامی به دست آمده، تمامی خودرو‌های لوکس را شناسایی و در سامانه مالیاتی درج کرده‌ایم.
صاحبان خودروهای لوکس شناسایی شدند
به گزارش بیان ما ؛ رحیمی گفت: برای همه افرادی که دارای خودروی لوکس هستند و شماره همراه آن‌ها موجود است، پیامک ارسال شده و بر اساس اطلاعاتی که از نیروی انتظامی به دست آمده تمامی خودرو‌های لوکس را شناسایی و در سامانه مالیاتی درج کرده‌ایم.
طبق گفته سرپرست دفتر طراحی و تحلیل فرآیند‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی، سازمان امور مالیاتی بر اساس ماده ۴۲ قانون ارزش افزوده تمام خودرو‌هایی را که در کشور وجود دارند، برای استفاده در سال بعد ارزش گذاری می‌کند، بنابراین ارزش تمام خودرو‌ها تا پایان دی ماه سال ۹۹ جمع آوری شد، بر همین مبنا ارزش خودرو در ابتدای سال ۱۴۰۰ محاسبه شده و روش محاسبه طبق تبصره ۶ قانون ارزش افزوده به این صورت است که به ازای هر سال که از سال ساخت خودرو می‌گذرد ۱۰ درصد از ارزش خودرو کم خواهد شد.
 رحیمی گفت: بنا بر تبصره ۶ قانون ارزش افزوده افرادی که ماشین آن‌ها در حوادث آسیب دیده باشد، می‌توانند نسبت به میزان مالیات پرداختی که با قیمت روز خودرو محاسبه شده اعتراض کنند.

امسال اولین سال وصول مالیات بر خودرو‌های لوکس است، مجموع ارزش خودرو‌های تحت تملک سرپرست خانوار و اعضای تحت تکفل زیر سن قانونی اگر بیش از یک میلیارد تومان باشد، مشمول این مالیات می‌شود. بر این اساس کسانی که بالای ۱۸ سال سن داشته باشند، باید مالیات خودروی خود را جداگانه بپردازند، اما مالیات کسانی که زیر سن قانونی و کمتر از ۱۸ سال داشته باشند به نام سرپرست خانوار منظور می‌شود.
برای مالیات خودرو‌های داخلی، قیمت کارخانه ملاک است و مالیات خودرو‌های وارداتی بر اساس ارزش گمرکی آن‌ها محاسبه می‌شود. short_url/vdchmxnw.23nm-dftt2.html
bayanema.ir/vdchmxnw.23nm-dftt2.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین