تاریخ انتشار : ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۹
جالب است ۰
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری در خصوص تولید ۱۷هزار مگاوات برق در کشور از طریق انرژی هسته‌ای تولید ۱۰هزار مگاوات در بودجه ۱۴۰۱ در نظر گرفته شد که خوشبختانه در کمیسیون تلفیق تأیید شده است.
۱۰هزار مگاوات برق هسته‌ای سال ۱۴۰۱ تولید خواهیم کرد/ تولید ۱۷هزار مگاوات برق تا افق ۱۴۲۰
به گزارش بیان ما؛ محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران ‌در حاشیه دیدار با خانواده شهید صالح پورحمزاوی در آبادان اظهار داشت: در چند سال گذشته استفاده از نیروگاه برق اتمی بوشهر باعث صرفه جویی ۸۰ میلیون بشکه نفت شده است.

وی افزود: تولید برق از نیروگاه‌های اتمی کمک شایانی به کمبود برق در کشور کرده است.

اسلامی اظهار داشت: توسعه ظرفیت‌های تولید برق در نیروگاه‌های اتمی یکی از اهداف دولت سیزدهم است که سایت دارخوین یکی از سایت‌های مدنظر در این خصوص است تا از این طریق بتوانیم کمبود برق کشور را جبران کنیم.

وی گفت: امروزه پاک‌ترین، پایدارترین، قابل اعتمادترین و اقتصادی‌ترین ظرفیت تولید برق در جهان استفاده از نیروگاه‌های اتمی است و با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص تولید ۱۷ هزار مگاوات برق در کشور از طریق انرژی هسته‌ای تولید ۱۰ هزار مگاوات در بودجه ۱۴۰۱ در نظر گرفته شد که خوشبختانه در کمیسیون تلفیق تایید شده است.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: با برنامه‌ریزی دقیق تولید ۱۷ هزار مگاوات برق تا افق ۱۴۲۰ در مدار قرار خواهد گرفت و باید تمام تلاشمان را برای رفع نیاز آیندگان نسبت به تولید انرژی برق به کار ببریم.

شهید صالح پورحمزاوی از شهدای نیروگاه اتمی بوشهر است که در بمباران این نیروگاه در سال ۱۳۶۶ به فیض عظیم شهادت نائل آمد. short_url/vdcfymd1.w6dtcagiiw.html
bayanema.ir/vdcfymd1.w6dtcagiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین