تاریخ انتشار : ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۶
جالب است ۰
ناوگان دریای سیاهِ نیروی دریایی روسیه به‌عنوان بخشی از تمرین‌های برنامه‌ریزی شده، به سمت اهداف دریایی و هوایی شلیک توپخانه‌ای انجام داد.
شلیک توپخانه‌ای کشتی‌های نظامی روسی در دریای سیاه
به گزارش بیان ما؛  وزارت دفاع روسیه امروز (جمعه) از انجام تمرین‌های نظامی در دریای سیاه، همزمان با تنش‌ها حول اوکراین خبر داد.
بخش پشتیبانی اطلاعات ناوگان دریای سیاه روسیه گزارش داد که کشتی‌های این ناوگان در جریان این تمرینات به شلیک توپخانه‌ای پرداختند.
به نوشته وبگاه «ریانووستی»، در این بیانیه آمده است: «خدمه کشتی‌های ناوگان دریای سیاه به عنوان بخشی از تمرین‌های برنامه‌ریزی‌شده، به اهداف هوایی و دریایی شلیک توپخانه‌ای انجام دادند. همچنین شلیک توپخانه به سمت مین‌های شناور و هوایی انجام شد که با رهاسازی بمب‌های درخشان اِس‌اِی‌بی-۲۵۰ از هواپیماهای دریایی و پدافند هوایی ناوگان دریای سیاه شبیه‌سازی شده‌اند».
بر این اساس، خدمه رزمی گروه ضربت دریایی ناوگان متشکل از ناوچه «ادمیرال اسن»، کشتی گشت «لدنی»، قایق‌های موشک‌انداز «نابرژنه چلنی» و «آر-۶۰»، به اهدافی شبیه کشتی‌ها و تجهیزات هجوم هوایی دشمن ساختگی شلیک مستقیم انجام دادند.
وزارت دفاع روسیه توضیح داد که در مجموع، بیش از ۲۰ کشتی جنگی در تمرینات ناوگان دریای سیاه به عنوان بخشی از گروه‌های ناهمگن، گروه‌های تهاجم دریایی و گروه‌های جستجوی رزمی و همچنین یگانی از کشتی‌های آبی خاکی شرکت داشتند.
به نوشته ریانووستی، بر اساس برنامه آموزشی نیروهای مسلح روسیه برای سال ۲۰۲۲، در ماه های ژانویه تا فوریه، مجموعه‌ای از رزمایش‌های دریایی در تمامی حوزه‌های مسئولیت ناوگان زیر نظر فرماندهی کل نیروی دریایی ارتش برگزار می‌شود.
تمرکز اصلی این رزمایش‌ها، بررسی فعالیت‌های خدمه نیروی دریایی و هوافضا برای حفاظت از منافع ملی روسیه در اقیانوس‌ها و همچنین مقابله با تهدیدات نظامی روسیه از مسیرهای دریا و اقیانوس است.
این تمرین‌های نظامی، آب‌های دریاهای مجاور خاک روسیه و همچنین مناطق مهم عملیاتی اقیانوس جهانی را پوشش خواهند داد. تمرینات جداگانه‌ای نیز در آب‌های مدیترانه، [دریای] شمال، دریای اوخوتسک، شمال شرقی اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام برگزار می‌شود.
بر اساس این گزارش، در مجموع قرار است بیش از ۱۴۰ کشتی جنگی و شناور پشتیبانی، بیش از ۶۰ هواپیما، یک‌هزار واحد تجهیزات نظامی و حدود ۱۰ هزار پرسنل نظامی در این رزمایش شرکت کنند.
این رزمایش‌ها در حالی انجام می‌شود که از حدود دو ماه قبل رسانه‌های آمریکایی جوسازی و خبرسازی درباره احتمال حمله روسیه به اوکراین در اوایل سال جاری میلادی را آغاز کرده و موجب تشدید تنش در شرق اروپا شده‌اند. روسیه قویا چنین ادعاهایی را رد کرده اما تأکید کرده تداوم حملات توپخانه‌ای نیروهای اوکراینی علیه مناطق خودمختار روس زبان این کشور واکنش مسکو را در پی خواهد داشت.
با این حال، «ولادیمیر ارماکوف» مدیر دپارتمان منع اشاعه و کنترل تسلیحات وزارت خارجه روسیه روز گذشته ضمن اشاره به آماده‌شدن آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در اروپا و شرق آسیا، هشدار داد بحران موشکی بین دو کشور ممکن است غیرقابل اجتناب شود.
  short_url/vdcfctd1.w6dt1agiiw.html
bayanema.ir/vdcfctd1.w6dt1agiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین