تاریخ انتشار : ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۳
جالب است ۰
ملی‌پوش روئینگ بانوان گفت: پیست استاندارد داشته باشیم می‌توان در بازی‌های آسیایی هانگژو مدال‌های خوشرنگ کسب کنیم.
ملایی: برای طلای بازی‌های آسیایی می‌جنگم/قول اردوی برون‌مرزی داده شده
به گزارش بیان ما؛  نازنین ملایی درباره شرایط آمادگی‌اش برای حضور در بازی‌های آسیایی هانگژو، اظهارداشت: تمرینات ما مدتهاست آغاز شده و آقای فرزام سرمربی تیم برنامه‌های خوبی را تدارک دیده اما مانند المپیک توکیو در پیست هزار متر تمرین می‌کنیم در حالی که به پیست ۲ هزار متر نیاز داریم.
ملی‌پوش روئینگ کشورمان افزود: در المپیک همه دیدند که اگر پیست ۲ کیلومتر داشتیم چه اتفاقاتی می‌افتاد و چه نتایجی کسب می‌کردیم. بهترین قایقران چین که در المپیک ششم شد الان در هانگژو حضور دارد که امکانات بیشتری نسبت به ما دارد. ما با آن امکانات و شرایط تنها ۵ رده با قایقران چینی فاصله داشتیم. اگر امکانات بیشتری داشته باشیم شرایط متفاوت است و می‌توانیم این اختلاف را کاهش دهیم.
ملایی با اشاره به اینکه تمرین در پیست ۲ کیلومتر به پیشرفت ملی‌پوشان کمک می‌کند، تصریح کرد: ما اگر در هانگژو رقبای چینی را بگیریم، یعنی می‌توانیم در المپیک ۵ رده بالاتر قرار بگیریم. بهترین کار این است که پیست و شرایط استاندارد داشته باشیم تا بتوانیم در هانگژو مدال‌های خوشرنگی کسب کنیم.
وی یادآور شد: برای بازی‌های آسیایی اینچئون و جاکارتا مدال‌های نقره و برنز گرفتم و قطعا برای این دوره از مسابقات برای طلا می‌جنگم اما همه چیز بستگی به شرایطی که دارد که قرار است در آینده فراهم شود. هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست و تنها کار این است که بهترین عملکرد را در تمرینات داشته باشیم و همین عملکرد را در مسابقات تکرار کنیم. مانند المپیک که تنها صحبتی که می‌کردم این بود که خدا را شکر همان کارهایی که فرزام در تمرینات به من می‌گفت را در مسابقه و المپیک اجرا کردم و این برگ برنده من بود. امیدوارم در هانگژو هم همین اتفاق بیفتد و نتایج خوبی کسب کنیم.
قایقران کشورمان درباره استفاده از قایق‌های تازه ترخیص شده، عنوان کرد: از قایق‌های دو نفره در لیگ استفاده کردیم و واقعا خیلی تفاوت داشت و احساس می‌کردیم در دنیای دیگری پارو می‌زدیم. قرار است مربیان جلسه‌ای برگزار کنند و قایق‌ها تقسیم شوند و در سایر مواد هم به دستمان برسد.
وی در خصوص اینکه اگر قایق‌ها را قبل از المپیک داشتید، نتایج بهتری کسب می‌کردید، گفت: این مورد ممکن بود اتفاق بیفتد. قایقی که با آن در المپیک پارو زدم در سفارش اولیه که به کمپانی چینی داده بودیم،وجود داشت اما الان که قایق‌ها به دستمان رسیده این قایق حذف شده است. تا قبل از المپیک فکر می‌کردیم اگر قایق‌ها به دستمان برسد می‌توانم با آن مدل تمرین کنم ولی الان دیدیم در لیست نیست و اگر آن زمان هم می‌رسید نمی‌توانستم با قایقی که در المپیک با آن پارو زدم، تمرین کنم. یکی از دلایلی که اصلا آن مدل را سه سال پیش سفارش دادیم این بود که با آن قبل از المپیک تمرین کرده‌ باشیم اما دیدیم که برایمان تفاوتی نداشت.
روئینگ‌سوار کشورمان در پاسخ به این‌ سوال که آیا اردوی برون‌مرزی برای شما برنامه‌ریزی شده، خاطرنشان کرد: اردوی برون مرزی برنامه ریزی نشده اما مسئولان کمیته ملی المپیک در بازدیدی که از اردو داشتند قول دادند برای ما بعد از عید اردوی برون مرزی ترکیه را تدارک ببینند، چرا که ما در ایران پیست استاندارد نداریم و با شرایط آب و هوایی که داریم جز در پیست هزار متر آزادی نمی‌توانیم در جای دیگر تمرین کنیم‌.
ملایی اظهار داشت: قبل از المپیک این مشکل را داشتیم و در الیگودرز  تمرین کردیم اما این شهر به دلیل شرایط آب و هوایی کلا طوفانی بود و باعث کمر درد شدید من و هم تیمی‌هایم شد. خیلی از زمان‌های تمرین را از دست می‌دادیم و نمی‌توانستیم در آب تمرین کنیم. 
وی گفت: امیدوارم بتوانیم اردوی برون مرزی داشته باشیم، بتوانیم در پیست استاندارد تمرین کنیم و در بازی‌های هانگژو که در آسیا برگزار می‌شود و در شرایطی که ما هم همیشه حرف اول را در این قاره می‌زنیم، از رقبای پیش پا افتاده خودمان عقب نمانیم.
  short_url/vdcefz8o.jh8pwi9bbj.html
bayanema.ir/vdcefz8o.jh8pwi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین