تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۹
جالب است ۰
معاون اول رئیس‌جمهوری گفت: جام جهانی ۲۰۲۲ فرصت مناسبی برای توسعه و تعمیق مناسبات تهران و دوحه است و می‌تواند فصل جدیدی در روابط دو کشور ایجاد کند.
مخبر: همکاری ایران با قطر در جام جهانی ۲۰۲۲، می‌تواند فصل جدیدی در مناسبات تهران - دوحه باشد
به گزارش بیان ما؛  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر معاون‌ اول رئیس‌جمهوری؛ محمد مخبر در جلسه بررسی موضوعات مربوط به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بر ضرورت تدوین طرحی جامع برای همکاری‌های مشترک ایران و قطر در برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ تاکید کرد و اظهار داشت: تشکیل کمیته مشترک جام جهانی میان مسئولین مربوطه ایران و قطر می‌تواند گامی مهم و موثر در پیشبرد همکاری‌های فیمابین باشد.
معاون اول رئیس‌جمهور همچنین به جاذبه‌ها و فرصت‌های گسترده کشورمان در زمینه گردشگری اشاره و عنوان داشت: مشارکت و همکاری ایران با قطر برای برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ می‌تواند نقطه عطفی در معرفی ظرفیت‌های گردشگری کشورمان به تماشاگران شرکت کننده در جام جهانی ۲۰۲۲ و گردشگران خارجی باشد.
 
وی از وزیر نیرو به عنوان ریاست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و قطر خواست ضمن تدوین طرح جامع همکاری ایران با قطر برای برگزاری جام جهانی، از این فرصت برای شناسایی و احصاء زمینه‌های همکاری درازمدت تهران و دوحه استفاده کرده و بسترهای لازم را برای گسترش مناسبات اقتصادی و تجاری فیمابین فراهم کند.
 
در این جلسه که وزرای نیرو، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ورزش و جوانان، راه و شهرسازی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و مشاور رئیس جمهور در امور مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی نیز حضور داشتند، گزارشی از مذاکرات و هماهنگی‌های انجام شده میان ایران و قطر برای استفاده از ظرفیت‌های حمل و نقل و اقامتی کشورمان برای برگزاری رویداد جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ارائه شد.
 
در این نشست همچنین گزارشی از ظرفیت‌های ایران برای حمل و نقل هوایی و دریایی و میزبانی تیم‌های شرکت کننده در جام جهانی و نیز پذیرش و اسکان گردشگران خارجی ارائه و تصمیمات لازم برای بسترسازی جهت همکاری هر چه بهتر ایران و قطر اتخاذ شد.
short_url/vdcipwa3.t1av52bcct.html
bayanema.ir/vdcipwa3.t1av52bcct.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین