تاریخ انتشار : ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۵
جالب است ۰
فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه ایران قوی در تمامی حوزه‌ها از دفاعی، اقتصادی، فرهنگی و حتی پیشرفت‌های علمی مستلزم رسیدن به فضا است، گفت: بدون رسیدن به فضا بقیه کار‌ها ناقص است.
سردار حاجی‌زاده: ایران قوی در تمامی حوزه‌ها مستلزم رسیدن به فضاست / آینده نویدبخش موفقیت‌های بزرگ‌تر است
به گزارش بیان ما؛ سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در مراسم پرتاب ماهواره نور ۲ با تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار کرد: به توفیق الهی سپاه موفق شد ماهواره نور ۲ را در مدار قرار دهد؛ ماهواره قبلی ما نیز همچنان در مدار است و خدمت می‌کند.

وی افزود: ماهواره با بقیه سامانه‌ها متفاوت است؛ یا می‌شود یا نمی‌شود که بحمدالله همه مراحل به خوبی انجام شد و ماهواره به طور دقیق در مدار قرار گرفت.

سردار حاجی زاده با بیان اینکه ایران قوی در تمامی حوزه‌ها از دفاعی، اقتصادی، فرهنگی و حتی پیشرفت‌های علمی مستلزم رسیدن به فضا است گفت: بدون رسیدن به فضا بقیه کار‌ها ناقص است؛ این یک ابزار قدرت است و ایران قوی حتماً باید به بخش فضایی توجه کند که این کار شده است.

وی افزود: امروز با تمرکز و هم افزایی نیرو‌های مسلح، دولت مردمی و انقلابی، دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان در امور فضایی، مسیر ناهموار و پر سنگلاخی را پشت سر گذاشته‌ایم و آینده نویدبخش موفقیت‌های بزرگ‌تر می‌باشد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به ویژگی‌های ماهواره نور دو که امروز با موفقیت در مدار قرار گرفت گفت: این ماهواره با سرعت ۷.۶ کیلومتر بر ثانیه طی ۴۸۰ ثانیه در مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین قرار گرفت.

سردار حاجی‌زاده با بیان اینکه این کار به پشتوانه و زحمات شبانه روزی متخصصین و دانشمندان انجام می‌شود که بنده به نمایندگی از آن‌ها صحبت می‌کنم، اظهار کرد: نکته مهم‌تر از مسائل فنی غلبه اراده ملت ایران بر تحریم‌ها و فشار‌های حداکثری است؛ این موفقیت بزرگ که در شرایط تحریم‌های ظالمانه و فشار‌های حداکثری به نتیجه رسیده است سنبل مقاومت و اراده کم‌نظیر ملت عظیم‌الشأن ایران است و این دستاورد مهم را محضر مبارک مقام عظمای ولایت و رهبری و فرماندهی معظم کل قوا و ملت شریف ایران، دولت و نیرو‌های مسلح شجاع جمهوری اسلامی ایران تبریک می‌گوئیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پایان آینده را نویدبخش اتفاقات بزرگ خواند و اظهار کرد: ما اکنون برای شتاب گرفتن آماده شده‌ایم و ان‌شاءالله در آینده نزدیک باید موفقیت‌های بزرگی را از این جوانان برومند شاهد باشیم. short_url/vdcd5n0n.yt0jf6a22y.html
bayanema.ir/vdcd5n0n.yt0jf6a22y.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین