کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

ثبت‌نام ۵میلیون نفر در نهضت ملی مسکن/ مهلت ثبت‌نام ۱۰ روز دیگر به پایان می‌رسد

19 اسفند 1400 ساعت 16:42

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی از ثبت‌نام حدود ۵میلیون نفر در نهضت ملی مسکن خبر داد.


به گزارش بیان ما؛ رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: تاکنون حدود 5 میلیون نفر در طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند و متقاضیان تا 29 اسفندماه امسال برای ثبت‌نام فرصت دارند.
وی با بیان "از مردم می‌خواهیم تا موعد مقرر نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند" درباره اظهارات چند روز قبل خود مبنی بر کشف زمین در تهران افزود:‌ زمینی کشف نشده،‌ این زمین‌ها وجود داشته و اسناد آن کامل نبوده است که در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد.
وی یادآور شد:‌ در 5 مرکز استان از جمله تهران به‌دلیل آلایندگی و تراکم مجاز به توسعه نیستیم به همین دلیل در نهضت ملی مسکن ـ واحد ـ متقاضیان ـ واجد شرایط ـ را در شهرهای جدید جانمایی می‌کنیم.
به گزارش تسنیم، وزیر راه و شهرسازی 2 روز قبل با اعلام این‌که نبود زیرساخت‌های نرم‌افزاری مانند بانک زمین چالش تأمین زمین  است، گفته بود:‌ در زمان راه‌اندازی بانک زمین، ‌زمین‌های وزارت راه و شهرسازی از 1300 شهر در بانک زمین به ثبت رسید و طی این اتفاق زمین‌های جدیدی از جمله یک‌میلیون مترمربع زمین در شهر تهران کشف شد که سند آن به نام وزارت راه و شهرسازی است و تحت تصرف قرار دارد.
قاسمی اضافه کرد:‌ همچنین مشخص شد 40 هزار پرونده حقوقی در حوزه زمین موجود است که ارزش برخی از آن‌ها به 40 تا 50 هزار میلیارد تومان می‌رسد.
 


کد مطلب: 98982

آدرس مطلب :
https://www.bayanema.ir/news/98982/ثبت-نام-۵میلیون-نفر-نهضت-ملی-مسکن-مهلت-۱۰-روز-دیگر-پایان-می-رسد

بيان ما
  https://www.bayanema.ir