تاریخ انتشار : ۱ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۸
جالب است ۰
رسانه‌های محلی گزارش دادند ناوگان هوایی در جده به دلیل حمله موشکی انصارالله مختل شده است.
حملات موشکی انصارالله یمن ناوگان هوایی جده را مختل کرد
به گزارش بیان ما؛ کاربران شبکه های اجتماعی اعلام کردند که ناوگان هوایی در فرودگاه بین المللی جده مختل شده است و هیچ یک از هواپیماها قادر به فرود روی باند فرودگاه نیستند.
پیش از این نیز، خبرگزاری دولتی عربستان سعودی گزارش داد که تولید در پالایشگاه نفت «ینبع» در عربستان به دنبال حمله پهپادی انصارالله به طور موقت کاهش یافته است.
این خبرگزاری به نقل از یک منبع در وزارت انرژی عربستان گفت سطح تولیدی پالایشگاه موسوم به «یاسرف» در نزدیکی دریای سرخ کاهش یافته و مدعی شد این پالایشگاه با استفاده از ذخایر نفتی کمبود ذخایر خود را جبران خواهد کرد.
بر اساس وب سایت این پالایشگاه، یاسرف مخفف «سرمایه گذاری مشترک بین آرامکو عربستان و شرکت پتروشیمی چین» است.
ائتلاف سعودی بامداد یکشنبه مدعی شده بود که چهار پهپاد تهاجمی را در منطقه جنوب عربستان رهگیری و منهدم کرده است.
این ائتلاف اعلام کرد که پهپادهای متهاجم تأسیسات آرامکو در جیزان و تأسیسات آب شیرین کن در الشقیق را هدف قرار داده است.
ائتلاف سعودی اعتراف کرده است که حملات بامدادی گروه انصارالله یمن به زیرساخت‌های کلیدی در عربستان باعث خسارات مادی در این کشور شده است. اهداف اصلی عملیات تحت عنوان «شکست محاصره» کارخانه آب شیرین کن الشقیق، یک ایستگاه توزیع نفت متعلق به شرکت آرامکو در جیزان، یک نیروگاه برق در ظهران الجنوب، یک تاسیسات گازی در خمیس مشیط و یک کارخانه گاز طبیعی مایع در ینبع بوده اند.
یحیی سریع، سخنگوی ارتش انصارالله یمن گفت که این گروه موشک‌های بالستیک و بالدار و همچنین پهپاد‌ها را به سمت تاسیسات آرامکو در ریاض، ینبع و مناطق دیگری شلیک کرده اند و هشدار داد در صورت ادامه یافتن محاصره مردم یمن، این حملات نیز ادامه یابد.
  short_url/vdcdx50n.yt0n56a22y.html
bayanema.ir/vdcdx50n.yt0n56a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین