دربارهء ما
بسم الله الرحمن الرحیم
به نام خداوند جان آفرین     حکیم سخن در زبان آفرین

آنچه در باره ما و مواضع ما می شود گفت در این بیانیه نخستین " بیان ما " آمده است: 

    تقارن آغازین فعالیت رسمی سایت خبری تحلیلی" بیان ما "با سالروزعید الله اکبر "عید غدیر" را به فال نیک گرفته و با تبریک این روز بزرگ،خداوند سبحان را شکریم که بدین طریق بر بشریت منت گذاشت. 

    با این سخن بنا است که دوستان ما در این تحریریه به جمع فعالان رسانه ای کشور بپیوندند.از همت بکار گرفته شان و خلوصی را که برای حضور در بستر فرهنگی بخرج می دهند می توان امیدوار بود مجموعه ای پویا و البته جوان،انقلابی و متدین یاریگرمان بوده و مخاطبان اصلی و همراهان واقعی مسیر راهند.

برای اعلام مواضع ما مناسب ترین سخن، کلام امام راحل را در همین شروع کار به دوستانمان یاد آوری کنیم که خطاب به رسانه ها فرمودند:
"قلم بدست بگیرید برای تربیت بشر. انقدری که بشر از قلم‌های صحیح نفع برده است از چیزی دیگر نبرده است آنقدر که ضرر کشیده است، از چیزهای دیگر ضرر نبرده است.قلم ها و بیانها با مغزهای مردم رابطه دارند. اگر قلم ها و بیان ها و علمها و تعلیمات ها و آموزش ها برای خدا باشد مغزها را الهی تربیت می کنند و اگر چنانچه بر خلاف این باشد مغزها، مغزهای غرور مند، مغزهای طاغوتی از آن پیدا می شود"*

پس بر آنیم که در جهت تعالی و آگاهی جامعه قدم گذاشته، راهی را بپیمایبم که الهی باشد. آغاز حضور در جمع رسانه های کشور با ابزار الکترونیکی به همراه ظرفیت هایی که در دنیای امروز برای آن تدارک دیده شده است،هم شوق دارد و هم نگرانی.مانند حضور در بسیاری از صحنه های اجتماعی که همیشه همراه بیم و امید بوده است. رسانه ای شدن آن هم به امید حضور داوطلبانه جهت ترویج فرهنگ و تعالی اجتماعات انسانی، رشد افکار بشری و تنویر افکار عمومی حتما به قابلیتی بزرگ و اندوخته‌هایی والا نیازمند است.

پاینکه آیا همراهان این  ایده ها و قلمها با بصاعتی اندک و امکاناتی قلیل می توانند در جهت  تقویت مبانی انقلاب بزرگی مانند انقلاب امام خمینی ودر جهت نگاه وحدت آفرینی که سکلاندار انقلاب اسلامی یعنی رهبری فرزانه انقلاب تعیین نموده اند قدم بردارند؟ نیازمند اقدامی گسترده از تجمیع تلاشهای متحد و بکارگیری ظرفیت های ارزشمند و علاقه مند کشور بخصوص دعای خیر همگان  است.

با اینحال امید به آن داریم  تااحساس مسئولیتی را به ظهور رسانده و با همه کاستی ها  مشمول دعای خیر  مومنین و مومنات و راهنمایی همه عزیزان و بزرگان دلسوز نظام،  حمایت علاقمندان به مبانی نظام و رهروان راه شهدا و مخصوصا فرهیختگان فرهنگ و هنر تعالی بخش کشور قرار بگیریم.

مخاطب ما همه آحاد جامعه مخصوصا جوانان غیرتمندی هستند که عدالت خواهی و آرمانگرایی وجودشان در تاریخ انقلاب اسلامی آنان را افرادی مسئولیت پذیر و انقلابی و نمونه مجاهدت بشری امروز معرفی نموده وهم آنانی که  که بیشتر از سایر آحاد جامعه طریق راه شهدا از شلمچه و اروند و کردستان تا دیرالزور در سوریه را پیموده و با کسب فضیلت و دانش راههای جهل و خرافه را در وجودشان بسته اند از طرفی بیشتر آماج حمله های پدید ابزار شیطانی رسانه های استکباریند.

بدون تعارف و تملق شاخص‌های اسلامی نظام و انقلابی ایران عزیز را ملاک مواضع خود و کلام حکیمانه رهبری بزرگوار را محور نگاه وحدت آفرین ملت قدرشناس ایران دانسته، به صراحت می گوییم که از غیر این، از هر حزب و طایفه و جناحی بدوریم.

قطعا در این طریق با  کاستیهایی مواجه بوده و خطاهای ناخواسته ای خواهیم داشت.  لذا ضمن امید به لطف الهی و توجهات حضرت ولی عصر(عج) و همراهی همه عزیزان، انتطار داریم با نظرات ارزشمند  کسانی که ناظر بر این فعالیت فرهنگی رسانه ای هستند،کاستی های احتمالی را کاهش و بر غنای آن بیفزایبم.ان شاء الله

18/6/1396 مصادف با سالروز عید غدیرهجدهم ذی الحجه 1438قمری
 
*صحیفه نور، ج ۱۳، ص ۲۵۳
 
 
آخرین عناوین